تــو دیگه داری میری این اختتام رویاست این آخرین سکانس فیلم کازابلانکاست!!!!!!!!(قسمت اول)

  • 2016-12-11 16:47:28

متن ترانه فوق مربوط به ترانه سرای معاصر ایرانی یغما گلرویی میباشد ترانه سرایی که بخش اعظمی از حافظه شنیداری ما ایرانیان مدیون به ترانه های اوست و شاید دومین موضوعی که به ذهن هر مخاطبی برسد بازی زیبای اینگرید برگمن در کنار همفری بوگارت و فیلم افسانه ای کازابلانکاست اما بدنیست مخاطبان لاچین سیر کمی هم در کنار این خاطرات خوش و زیبایی که در اذهان انها نشسته به مرور این شهر و مکان های دیدنی ان در کنار ما بپردازند شاید که این مکان های دیدنی بتواند خاطرات این فیلم دلنشین را در ذهنتان مجددا تجدید کند

مدینا

اگر چه منطقه قدیمی شهر کازابلانکا ممکن است فضای عجیب و غریبی را به شما تلقین کند و همان جوی که در مراکش تجربه کرده اید در انجا تجربه نکنید اما قطعا تجربه متفاوتی خواهد بود  قدم زدن در کوچه های پر پیچ و خم ممکن است شما را به سمت رازهای پنهانی  این شهرسوق دهد.شهری که در ان تجار معتبر به  فروش اجناس خود به خریداران میپردازند.قطعا این تصور به ذهن شما ورود میکند که یک شهر درهم و برهم و متزلزل نیمه مسکونی را شاهد هستید و یک مکان عالی برای انکه احساس کنید که نبض زندگی در  رگهای کازابلانکا جاریست. همچنین زیارتگاهی در بخش جنوبی مدینه وجود دارد.

محله محمد پنجم

این شهرتصویر یک شهر ساحلی  خواب آلود را ارائه می دهد که سواحل زیبای ان، یک جایگزین آرامش بخش برای اقامت در کازابلانکا است. این  منطقه  یک شهر جدید است جذاب و بزرگ،  همراه با درختهای خرما در  بلوارها که به زیبایی ان افزوده است.کافه و رستورانهای جنب ساحل باعث میشود تا در تعطیلات آخر هفته تابستان شلوغی را سپری کنید تنها راه فرار از شلوغی های شهر پناه بردن و فرار به سواحل محمدیه است.

موقعیت : 28 کیلومتری شمال کازابلانکا

الجدیده

انچه در ذهنتان در مورد یک شهر کوچک تصور کردید،  در الجدیده که  پر از جاذبه های دیدنی ست به هم خواهد ریخت. نوار زیبای ساحلی پر از شن و ماسه، و منطقه دید بسیار زیبا که از پشت این ارگ هم قابل مشاهده است بر جذابیت های دیداری این ارگ افزوده است همچنین در این ارگ، مخزن جویی وجود دارد که متعلق به  قرن شانزدهم است.

موقعیت:  در 102 کیلومتری جنوب کازابلانکا

 

 

بازار مرکزی کازابلانکا

بازار مرکزی شلوغ کازابلانکاست که مکان مورد علاقه  گردشگران است که می خواهند خود را از زندگی شهری  رها کنند  مکانی برای خرید و فروش  مردم محلی زنان خانه دارو مبادله کالاهایی مانند سبزیجات و خواروبار  که در انها فروشنده ها با فریاد خود سعی دربه فروش رساندن کالاهای خود دارند و این یک ابژه خاص برای عکاسانی میتواند باشد که میخواهند  از این سوژه عکسهای متفاوتی را شکار کنند در این بازار همه چیز پیدا میشود از ظروف پلاستیکی تا دمپایی مراکشی.

موقعیت: در خیابان الله بن عبدالله کازابلانکا

تهیه و تدوین و گرداوری این مقاله بر عهده بانک اطلاعاتی لاچین سیر بوده لذا هر گونه کپی برداری از ان بدون اجازه از صاحب اثر(بانک اطلاعاتی لاچین سیر) ممنوع و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت