شیر ماهی افسانه ای سنگاپور در قلب Merlion Park

  • 2016-12-04 10:20:52

شما به  احتمال زیاد در فضای مجازی تصویر یک شیر افسانه ای با بدن یک ماهی را دیده اید,این مجسمه نماد ملی سنگاپور است اما حال بانک اطلاعاتی لاچین سیر به شما میگوید که داستان این شیر افسانه ای با بدن یک ماهی چیست؟

 

 طول این مجسمه 8.6 متر و 70 تن وزن میباشد. این نماد برای بازدید گردشگرانی که از سنگاپور بازدید میکنند شباهت بی نظیری به دیگر نقاط دیدنی در سرتاسر جهان دارد  این مجسمه توسط هنرمندان محلی سنگاپور  ساخته شده و در 15 سپتامبر 1972 توسط نخست وزیر وقت سنگاپور پرده برداری شد. با تکمیل پل گردشگاهی سنگاپور در سال 1997 دیگر از اسکله نمیتوان به وضوح این مجسمه را رویت نمود و به همین دلیل در سال 2002 این مجسمه شیر ماهی  120 متر دورتر از جایگاه اصلی خود و به مقابل     هتل فولرتون  در مکانی که مشرف به خلیج مارینا میباشد منتقل شد.نکته جالب توجه این است که یه مجسمه شیرماهی کوچکتر در این پارک قرار دارد که به نوعی فرزند مجسمه شیر ماهی بزرگ محسوب میشود و دارای 2 متر قد و وزن 3 تن میباشد.قسمت شیر مانند این مجسمه نشانه قدرت و فروتنی دولت سنگاپور و نوعی نماد ملی محسوب میشود و قسمت ماهی مانند ان اشاره به دهکده ماهیگیری باستانی سنگاپور دارد  که در گذشته به ان "Temasek گفته میشد و قرار گیری این مجسمه در سنگاپور نوعی ادای احترام به تاریخ این کشور محسوب میشود.

این مقاله  توسط بانک اطلاعاتی لاچین سیر جمع اوری و تدوین گردیده است لذا هر گونه کپی برداری از ان بدون اجازه از صاحب اثر( بانک اطلاعاتی لاچین سیر) ممنوع و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.