پارک ملی کائوسوک (Khao Sok) بزرگترین انتخاب تورسیتی تایلند

  • 2016-12-06 13:54:12

 

  از جمله قدیمی ترین جنگل های همیشه سبز در جهان بوده است ،  از مشخصه های  این جنگل میتوان به مونولیت های  سنگ آهک، غارها، دریاچه ها، دره ها، حیوانات وحشی، و  گیاهان منحصر به فرد ان اشاره کرد. ارتفاع متوسط ​​منطقه کارست  که منطقه سنگ آهک محسوب میشود  در حدود 400 متر است  که سد Rhajaprabhar  در حدود 25 سال پیش برای تامین آب برای یک نیروگاه برق آبی ساخته شده است.  موقعیت جغرافیایی این جنگل  حدود 60 کیلومتر از شمال به جنوب است و شامل بیش از صد جزیره میباشد. بسیاری از گونه های حیات وحش در این  پارک وجود دارد.

اکوتوریسم جذاب این پارک این فرصت را به اژانس هواپیمایی  لاچین سیر میدهد که  بسیاری از  تورهای موجود را به شما پیشنهاد میدهد تا به  دیدن مناظر دیدنی و جذاب ان مشغول شود. سافاری های پیشنهاد شده  از دو تا پنج روز شامل کوه پیمایی جنگل، فیل سواری ، قایقرانی، لوله و قایق سواری بامبو و تورهای همراه با  قایق به دریاچه Cheow Larn است.  فیل سواری  در  دره پنهان احاطه شده توسط جنگل انبوه و کوه ها بسیار جذاب و دلپذیر برای عاشقان طبیعت قایق رانی پایین رودخانه سوک و تماشای دیدگاه های پانوراما از طبیعت و جنگل بسیار زیبا و منحصر بفرد است. مساحت این جنگل 739 کیلومتر مربع است پستانداران وحشی شامل، مالایا، خوک خرطوم دراز،فیل، ببر، گوزن سمبار، خرس، گوار، بنتنگ، گراز، لانگور، سنجاب، Muntjak و گوزن در این جنگل وجود دارند.

جغرافیا

این پارک دارای یک ترکیب کلی توپوگرافی از کوه سنگ آهک و قله های پراکنده میباشند. این پارک به لحاظ موقعیت در فاصله   961 متر از سطح دریا قرار گرفته است . منطقه ای که پارک  در ان واقع شده است بسیار اسیدی ست.

 

اقلیم

آب و هوای ان  به گونه ایست که با نفوذ بادهای موسمی از هر دو سوی اقیانوس  هند و اقیانوس آرام بارش باران  اغاز میشود که از اواخر ماه آوریل اغاز میشود و  تا اواخر دسامبر ادامه دارد. سنگین ترین  نوع باران ها در صورت ادامه  بین ماه  می تا نوامبر صورت میگیرد. بهترین زمان برای بازدید از پارک ملی خاو سوک بین دسامبر تا آوریل است.

گیاهان و جانوران

در  پارک ملی خائو سوک  که طبیعت جنگل ان  باکره ( وحشی) است  انواع مختلفی از زندگی گیاهی را می توان یافت کرد.  که شامل تعدادی از گونه های درخت بسیار نادر و مقدس مانند heimil Neobalanocarpus و چند گیاهان دیگر است که در این پارک دیده می شود  که عبارتند از: Hoper، Chisocheton و Anisoptera و غیره، و همچنین بوته های کوچک مانند Rafflesia kerrii، نخل، درخت خون سیاوشان، نخل فوفل، و انواع مختلفی از بامبو هم دیده میشود.

 

نکته قابل اشاره اینست که کوه سنگ آهک (شناخته شده به عنوان کارست) باقی مانده ان  از زمان  باستان است که  قدمتش  به    228 تا 250 ملیون سال قبل باز میگردد اگر بخواهیم به مخاطبان لاچین سیر یک امار دقیق از این پارک ملی ارائه دهیم باید بگوییم

 

 

 این پارک ملی متشکل از:    

40٪ جنگل انبوه در  دامنه ها

27٪ دشت در جنگل انبوه

15٪ پوشش گیاهی تخته سنگ آهک

15٪ اسکراب

طبیعت این جنگل  مشترک با جنگل های  مالزی ست  که البته  جنگل های  Khao Sok (کائوسوک) بلندتر، تیره تر، مرطوب تر و همیشه سبز است.

تدوین و گرداوری این مقاله بر عهده بانک اطلاعاتی لاچین سیر بوده است لذا هر گونه کپی برداری از این اثر بدون اجازه صاحب اثر( بانک اطلاعاتی لاچین سیر)ممنوع و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.