اسکیزوفرنی گیلان و مازندران در طبیعت بکر مالزی

  • 2016-12-06 15:47:00

 

 

بیا بازم با هم بریم،

بریم به یه جای بکر

اونجا کجاست؟

همون جایی که دل رو میبره شمال

اول اسمش میم داره مثه موهای گندمیت

اخرشم یه ی داره شبیه یه فکر محال

میخوای بری شمال؟ میخوای  با کم ترین هزینه فکر کنی تو شمالی؟ پیشنهاد لاچین سیر به شما یه جاست همون جایی که نزدیکته ، تو اسیاست ، نزدیکتر از اون چه که فکر کنی  میتونی حدس بزنی اونجا کجاست؟ فکر کن اگه همین الان از تهران به سمت گیلان یا مازندران راه بیفتی چند ساعت تو راهی؟ حالا به جای ماشینت میتونی فقط یه زنگ به لاچین سیر بزنی لباساتو بپوشی ساکت رو جمع کنی و بری سوار هواپیما شی  6 ساعت دیگه به قد یه شمال رفتن میرسی به اونجا، اونجا که اسمش مالزی هستش تو این مقاله میبرمت یه جایی که فکر کنی دقیقا تو شمالی و تو طبیعت بکرش غرق شی  پس با هم میریم  تا بخونی  و متوجه شی  کجای مالزی بری که با شمال مو نزنه حتما تو ادامه مقاله با لاچین سیر باش تا بهت بگه کجا بری تا یه حس ناب بهت دست بده

 

ارتفاعات کامرون مالزی(Cameron Highlands)

تا حالا از جاده قزوین رفتی به سمت رشت؟وقتی که رودبار رو رد میکنی تا برسی  به منجیل و توربین هاش رو میبینی غرق یه طبیعت زیبا بین منجیل و لوشان میشی حالا وقتی رفتی مالزی حتما برو به سمت این ارتفاعات چون دقیقا تو رو یاد همونجا میندازه  این ارتفاعات یکی از ایستگاههای  تپه ای وسیع  در مالزی ست، برای اولین بار توسط انگلیسی ها در 1920s توسعه یافته است. بیش از 34000 نفر از جمعیت مالزی  متشکل از مالایی ها ، چینی ها ، هندی ها  و دیگر گروه های قومیست. ارتفاعات کامرون  یک مسیر مناسب برای زوج هایی ست که تازه ازدواج کرده اند و میتوانند دست در دست یکدیگر به پیاده روی  و لذت بردن از اکسیژن خالص بپردازند در این مسیر الاچیق هایی وجود دارد که شما میتوانید به همراه همسرتان در ان چای میل نمایید.

تامان نگارا (قدیمی ترین جنگل باران گرمسیری جهان)( Taman Negara)

میخوای رطوبت شمال رو حس کنی همون رطوبتی که وقتی تو بهار و تابستون میری به سمت شمال تعریق نمیذاره که لذت ببری و برای عده ای زننده محسوب میشه و اذیتشون میکنه؟ اما تو این جنگل میتونی رطوبت کم رو زیر بارش بارون حس کنی از ویژگی هاش  میتوان به درختان عظیم، آبشارها، و طولانی ترین گردشگاهها در تمام  جهان اشاره کرد. اگر با همسرت دنبال یه سافاری پر از ماجراجویی میگردی حتما به اینجا سر بزن چرا که این جنگل  پناهگاهی برای گونه های در معرض خطر و انقراض است مانند فیل، ببر، پلنگ و کرگدن آسیایی، اما تعدادشون کم و بسیار نادره. این بعیده که شما این گونه ها رو بیشتر از پرندگان، گوزن کوچک، مارمولک ها، مارها و شاید یک خوک خرطوم دراز مالایا ببینید.

 

پولائو تیومان ( Pulau Tioman )

Tioman یک جزیره کوچک واقع در سواحل شرق شبه جزیره مالزی است. در 1970s، مجله تایم  Tioman  را به عنوان یکی از زیبا ترین جزیره جهان انتخاب کرد. و وقتی که  گردشگران از آن زمان به این  جزیره میرسند دنبال یه بهشت رو زمین میگردند. این جزیره با صخره های مرجانی سفید احاطه شده، و یک پناهگاه برای غواصان محسوب میشود  ماه مناسب برای بازدید از این جزیزه کوچک ماه نوامبر تا فوریه میباشد.

جزایر پرهنتیان  (Perhentian Islands )

تا حالا به ساحل قو انزلی رفتی؟ یک دریا با شن و ماسه لب ساحل چند تا ویلا و الاچیق های متعدد و جنب هتل دلفین انزلی درسته؟ حالا میخوای همچین چیزی رو تو مالزی تجربه کنی پس سریعا برو و مطمئن باش این جزیره دقیقا همون حس و حال رو بهت میده این جزیره در سواحل شمال شرقی مالزی  و نه چندان دور از مرز تایلند است. جزایر پرهنتیان برای بودجه مسافران تقریبا مقرون به صرفه است. این جزیره دارای  سواحل شنی سفید با نخل های حاشیه ای  و دریایی به رنگ  آبی فیروزه ایست.

تدوین و گرد اوری این مقاله بر عهده بانک اطلاعاتی لاچین سیر میباشد لذا هر گونه کپی برداری بدون اجازه از صاحب اثر(بانک اطلاعاتی لاچین سیر) ممنوع و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.