چرا لاچین سیر کشور خوشه ای(مالدیو) را جذاب میداند؟

  • 2016-11-22 15:46:48

چرا لاچین سیر  کشور خوشه ای(مالدیو) را جذاب میداند؟

 

موقعیت جغرافیایی  مالدیو

از لحاظ موقعیت جغرافیایی مالدیو در جنوب غربی هندوستان و دقیقا در اقیانوس هند واقع شده است. این کشور کوچکترین کشور قاره اسیا محسوب میشود.جمعیت این کشور بالغ بر 328000 نفر است.دلیلی که لاچین سیر پیشنهاد میکند برای رفتن به مالدیو اینست که این کشور تشکیل شده از جزایر کوچک و متفاوت نسبت به یکدیگر در یک جمع بندی کلی میتوان گفت این کشور از 1200 جزیره مخصوص گردشگران تشکیل شده و 26 ابسنگ مرجانی که از این 1200  جزیره 200 جزیره مسکونی و 100 جزیره شامل استراحتگاههای مناسب برای گردشگران نیز میباشد.بنا بر سفرهایی که توسط کارشناسان گردشگری لاچین سیر به این جزیره انجام شد این جزیره امن یکی از مطلوبترین جزایر به لحاظ توریستی در 10 سال اخیر برای گردشگران بوده است

دین مردم مالدیو

دین رسمی این کشور اسلام است و هرگونه تظاهر به ادیان دیگر در ملا عام در این کشور ممنوع است.

زبان رسمی مردم مالدیو

زبان رسمی انها هندو و اروپایی ست که انها به ان دیوهی میگویند ضمن اینکه این زبان شباهتهایی به  زبان سینهالی که شاخه ای از سریلانکایی محسوب میشده  دارد و شاید دلیل این گرایش  به این دلیل بوده که در زمان گذشته بخشی از مردم مالدیو سینهالی ها بودند کما اینکه هم اکنون از لحاظ اقشار باز هم در میان اقشار مالدیوی اقشار هندی و حتی عرب هم یافت میشود.

واحد پول مردم مالدیو

واحد پول این کشور روفیه مالدیو است.

 

اب و هوای مالدیو

اب و هوای این جزیره بسیار خوب و خوش خیم است تنها لازم است در ماه نوامبر که  فصل باران های موسمی ست از سفر به مالدیو اجتناب شود وگرنه ماه دسامبر بسیار مناسب به لحاظ شرایط سفر و اب و هوایی به این منطقه میباشد چرا که دارای اب و هوایی مطلوب و خنک است.

 

بهترین زمان سفر به مالدیو

از نوامبر تا اوریل و حتی در ایم کریسمس گرانترین زمان از لحاظ خرید به مالدیو میباشد در حالیکه در فصولی مانند فوریه و مارس به دلیل اسمان ابی و اب و هوای مناسب بهترین زمان برای سفر به مالدیو میباشد.

 

پروازها

وقتی مسافران به فرودگاه بین المللی ماله میرسند مستقیما از ان جا به جزایر مختلف مالدیو جا به جا میشوند.و نحوه پرواز از کشورهای مختلف به مالدیو متفاوت است مثلا انگلستان دارای پرواز مستقیم به مالدیو است هر چند پروازهای سریلانکا به صورت برنامه ریزی شده از کلمبو صورت میگیرد و پروازهای دوحه و قطر و همینطور عمان ایر هم  از طریق مسقط صورت میگیرد  پرواز مستقیم به مالدیو بین 10 تا 11 ساعت طول میکشد و همینطور ویزای 30 روزه ان برای مهمانان رایگان است که در بدو ورودشان به خاک مالدیو صادر میشود.

 

جابه جایی

جابه جایی در این جزیره از طریق قایق تندرو و قایق موتوری صورت میگیرد اما بنا به نظر کارشناسان لاچین سیر بهتر است در زمان تعطیلات جا به جایی زیادی صورت نگیرد چرا که برای مسافران گران تمام میشود.

 

نکات مهمی که در سفر به مالدیو باید بدانید

به عنوان توریست سعی کنید که این فکر را از سرتان بیرون کنید که در سواحل مالدیو میتوانید به راحتی و تا هر زمانی که بخواهید افتاب بگیرید  چرا که افتاب گرفتن بی انتها در انجا مجاز نیست و سعی کنید از پوشش عادی و مناسب در مالدیو استفاده کنید.

 

غذاهای مالدیو

گارودهیا:سوپ ماهی که همراه با برنج  و فلفل قرمز و پیاز سرو میشود

ماس هونی : نوعی ماهی همراه  با نارگیل رنده شده و پیاز دودی خرد شده که به عنوان وعده صبحانه در نظر گرفته میشود.

 

 باجیا: شیرینی ست که با ماهی، نارگیل و پیاز پر شده است.

نوشیدنی :

با توجه به اینکه مالدیو یک کشور اسلامی محسوب میشود لذا مصرف الکل در ان ممنوع میباشد و تنها نوشیدنی های محلی و چای در ان مورد استفاده قرار میگیرد.

 

این مقاله توسط بانک اطلاعاتی لاچین سیر جمع اوری گردیده است لذا هر گونه کپی بردازی از ان بدون اجازه از صاحب اثر(بانک اطلاعاتی لاچین سیر) ممنوع میباشد و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

CAPTCHA Image

نظرات