10 مکان در گرجستان که لاچین سیر پیشنهاد میکند قبل از مرگ حتما به انها سفر کنید.

 • 2016-11-23 16:12:48

10 مکان در گرجستان  که لاچین سیر پیشنهاد میکند قبل از مرگ حتما به ان سفر کنید.

 

مردم گرجستان همواره به علت مهمان نوازی گرمشان و غذاهای خوشمزه شان همیشه مورد توجه بودند  در این پست ما به معرفی 10 مکان جذاب در گرجستان میپردازیم که باید قبل از مرگ حتما انها را ببینید.

 

 

1- تفلیس

این شهر همواره به جواهر گرجستان شهرت داشته است هنوز هم کوچک بودن خودش را با وجود محله ها و شهرهای بسیار در گرجستان حفظ کرده است اما با وجود این واقعیت هنوز این شهر را بزرگترین شهر گرجستان  می نامند شاید  شما زمانی که به گرجستان سفر میکنید ندانید در کجای جهان قرار گرفته اید اما باید گفت که این شهر دقیقا بین اسیا و اروپا واقع شده  و در یک منطقه فوق العاده جذاب به نام قفقاز، تفلیس را ویترین واقعی فرهنگ گرجستان و تاریخ و معماری ان  مینامند. پیاده روی تا قلعه ناریکالا و یا بازدید از کارتلیس ددا ( مجسمه مادر گرجی) در تفلیس حتما شما را حیرت زده خواهد کرد.

2- مستیا

تنها 128 کیلومتر از نزدیکترین شهر به خود یعنی زوگدیدی فاصله دارد.شما با ماشین میتوانید به کوههای مستیا سر بزنید.مکان بسیار مناسب برای کوهنوردی و حتی رسیدن به قله های قفقاز  که در بالای ان قرار دارد میباشد.حتی شما از انجا میتوانید به برج های قدیمی SVAN هم دسترسی پیدا کنید که مکان بسیار مناسبی برای گردشگران برای قرن ها بوده است.

 

3- تلاوی

مکان مهمی برای مورخان تاریخ محسوب میشود.چرا که مکان های مهم  از لحاظ تاریخی  در دوره های مختلف هنوز در این منطقه حفظ شده است و یک شهر کلیدی در منطقه قفقاز محسوب میشود.پادشاه Erekle دوم در این منطقه می زیسته است و همین عامل سبب شده که به یکی از مهمترین مراکز سیاسی و فرهنگی گرجستان  در قرن هیجدهم هم تبدیل شده بود.

4- استپانتس میندا

این مکان قبلا گوشه عزلت یک راهب ارتدوکس گرجستانی بوده است بنای تاریخی شناخته شده این منطقه کلیسای تزیینی Gergeti  نام داشت، که در کوه قرار دارد و دقیقا  مشرف به  شهر واقع شده است. شما میتوانید با رفتن به سمت این کلیسای تزیینی هوای تازه را استشمام کنید و از زیباییهای این  کلیسا هم لذت ببرید.

 

5- متسختا       

این غیر ممکن است که شما به گرجستان بروید و مکانی با این حد از جذابیت را بخواهید از دست بدهید.این مکان محل تلاقی دو رودخانه  بوده که مردم از 1000 سال قبل از میلاد  در انجا مستقر شده اند. و ان را یکی از قدیمی ترین شهرهای گرجستان میدانند.و متسخنا  اولین شهری بود که دین مسیحیت را پذیرفت. در حال حاضر مرکز کلیسای ارتدوکس گرجستان و کلیسای Svetitskoveli از  مهم ترین بنا های تاریخی مذهبی به شمار میرود  که  یک مکان عالی برای دیدن معماری قدیمی گرجستان است.

 

6- سیغناغی

این شهر از قدیم به شهر عشق معروف بوده است.که دولت گرجستان حساب ویزه ای به لحاظ توریستی بر روی ان باز کرده است.سیغناغی بسیار شهر زیبایی ست که در کمتر جایی یافت میشود.صومعه Bodbe که تنها دو کیلومتر از سنت نینو فاصله دارد از معابد واقعا دیدنی ست  که نام یکی از قدیسان مهم کلیسای ارتدوکس گرجستان بوده و یک نام پاپیولار برای اکثر دختران گرجستانی ست.

7- باتومی

تفریحگاه ساحلی برای توریست ها در گرجستان محسوب میشود.ان  هم برای کسانی که به دنبال فرار از تابستان هستند  شما میتوانید سواحل سنگی را در دریای سیاه رویت بفرمایید شما همچنین میتوانید ساختمان های رنگارنگ و درختان نخل را در انجا نظاره گر باشید.در باتومی شما مشکل خوابگاه و یا استراحتگاههای لوکس را ندارید و هیچ چیزی نمیتواند جلودار شادی شما باشد.

8- برجومی

 از زمان  شوروی سابق به عنوان منبع آب معدنی برجومی، یا گرجی شناخته  میشد.به نحوی که شما میتوانید به طور مستقیم از این منبع استفاده کنید البته مراقب باشید چرا که ممکن است شور و یا حاوی اسید سولفوریک باشد. برجومی همچنین یک پارک ملی دوست داشتنی،  دارد و یک  محل عالی برای تمرکز  بر روی سلامت شما میباشد و دارای چشم انداز  فوق العاده زیبایی میباشد.

-9 زوگدیدی

برای کسانی که علاقمند به کاوش در تاریخ میباشند این منطقه که در  شمال غربی گرجستان واقع شده  مکانی بسیار جذاب است چرا که کاخ Dadiani در این منطقه قرار گرفته است  Dadiani همان کسی بود که با خواهر ناپلئون بناپارت ازدواج کرده بود و کاخ او هنوز در این منطقه قرار دارد سوای این قضیه برای کسانی که به دنبال جستجوی تاریخ هستند میتوانند با مراجعه به این شهر زخم های جنگ 2008 گرجستان را در ان مشاهده کنند

-10اوشگولی

 مجموعه ای از روستاها در منطقه سونتی گرجستان را تشکیل میدهد و به قدری دارای ارزش است که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.تنها در حدود 200 نفر در این منطقه زندگی میکنند.در این منطقه شما میتوانید با روح طبیعت گره بخورید چرا که جدای مناظر طبیعی وجود حیواناتی از جمله اسب در ان منطقه  به ان منطقه و مناظر ان روح خاصی بخشیده است که ان را از مناطق دیگر در جهان متمایز ساخته است.

این مقاله  توسط بانک اطلاعاتی لاچین سیر جمع اوری و تدوین گردیده است  لذا حق هرگونه کپی برداری بدون اجازه از صاحب اثر(بانک اطلاعاتی لاچین سیر) ممنوع  و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. 

 

 

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

CAPTCHA Image

نظرات

 • محمدحسین ملکی

  2017-03-05 10:40:37

  باسلام من برای تابستان برنامه سفر به گرجستان را دارم ومیخواهم حداقل ۳ شهر بورجومی باتومی وتفلیس را بازدید کنم آیا تور شما چنین کشتی دارد ومدت آن نمیخواهم کمتر از ۱۰ روز باشد وحتی اگر شهر های دیگری نیز به بازدید اضافه شود برایم بهتراست.لطفا هر از گاهی ازبرنامه های تورخود مرابااین تلفن مطلع فرمایید۰۹۳۸۰۲۶۳۰۶۲

  پاسخ مدیر سایت

  سلام
  چشم حتماً اطلاع رسانی انجام می شود