تیز و تند باش مثه فلفل هندی ( نگاهی به غذاهای هندی)

  • 2017-01-03 15:48:07

وادا پاو

بارها شده که شما توی خونتون هوس همبرگر کرده باشید  و اون رو تو خونتون درست کنید واداپاو به یک نوعی  ورژن خانگی  همبرگر به شمار میرود که با پوره سیب زمینی، (وادا)، و یه نون ساندویچی،(پاو)، درست میشود وادا  دارای طعم بسیار تند و آتشی میباشد که همراه با  با فلفل و زنجبیل طعم دار میشود این غذا با تمبر هندی، ترشی گشنیز و فلفل سبز سرخ شده سرو میشه و این غذای دلچسب رو شما  در  حین قدم زدن در کنار سواحل هند میتوانید  نوش جان کنید

ماتار

این غذای خیابونی، که تند و آتشی هست، هم به صورت سرخ شده و هم خام سرو میشود  غذایی خیابانی  که مخصوص شمال هند میباشد ، و شما میتوانید انواع ان را در هند بیابید. ماتار در انگلیسی به معنای نخود هستش، و به صورت آبپز و له شده هم سرو میشود. این غذا با ترشی فلفل، پیازو آبلیمو سرو میشود و اونهایی رو که عاشق غذاهای تند هستن را وسوسه میکند.

ایمارتی/جالی

هر کسی که غذای شیرین دوست داشته باشد، نمیتواند  ایمارتی سبوس دار را از دست بدهداین غذا نه تنها به عنوان دسر سرو میشه بلکه یه میان وعده سبک هم به شمار میرود.نکته  جالب اینجاست که این غذا  در سراسر هند معروف است،  و این محبوبیت به خاورمیانه و آفریقای شمالی هم رسیده است. ترکیب این غذا با  نان گندم سرخ شده ای که در شربت زعفران فرو برده میشود تمایزی  منحصر بفرد رو میان این غذا با دیگر غذاها  ایجاد کرده است.تفاوت این غذا با جالی در اینست که ایمارتی از نوعی ارد عدس درست میشود.

پاو بهاجی

پاوبهاجی فست فود فلفلی مخصوص منطقه مهاشترا در بمبئی هستش. و البته امروزه در بیشتر مناطق کشور هند به عنوان یه      پیش غذا سرو میشه. پاو به معنای نان و بهاجی به معنای سبزیجات میباشد سیب زمینی و سبزیجاتی مث گل کلم، نخود سبز، لوبیا، هویج و غیره با هم ترکیب و پخته میشن. این غذای مغذی با نان کره ای و پیاز سرو میشود.

کباب پارانتا

یک  وعده غذای اصلی برای انهایی ست که گیاهخوار نیستند. این کبابها داخل پارانتا پیچیده میشوندو به عنوان یک فست فود مورد استفاده قرار میگیرند.برای ایرانیان این غذا به لحاظ طعم شباهت عجیبی به کباب شامی دارد.

کولفی

کولفی خنک بستنی مورد علاقه هندی ها برای بعدازظهرهای گرم شان به شمار میرود و نوعی بستنی سنتی هندی ها ست انواع  طعم های این بستنی شامل  خامه، گل رز، انبه، پسته و بادام میباشد که در کنار فالوده و نودل زعفرانی سرو میشود.

 

آلو تیکی

یه غذای محبوب هندی که مخصوص شمال هند هستش از سیب زمینی آب پز له شده، کشک شیرین، تمبر هندی و ادویه درست میشه. آلو به معنای سیب زمینی و تیکی به معنای کوچیک هستش

گل گیپ

این یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی در هند هستش. گل گاپا که به پانی پوری هم معروفه، گرد و توخالی هستش و با آب طعم دار، لوبیا، و سیب زمینی پر میشه این غذا در بمبئی، دهلی، کاراچی، کلکته و بیشتر شهرهای هند طرفدار دارد.

تدوین و گرداوری این مقاله بر عهده بانک اطلاعاتی لاچین سیر بوده است لذا هر گونه کپی برداری ازان توسط هر سایتی و مخصوصا سایت های متفرقه گردشگری بدون اجازه از صاحب اثر( بانک اطلاعاتی لاچین سیر) ممنوع و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

CAPTCHA Image

نظرات

  • f.a

    2017-10-07 10:23:31

    عالی بود برای من خیلی جالب بوداگر امکان دارد طرز تهیه را بیشتر توضیح دهید سپاس