کینتامانی دریاچه ای روی قله آتشفشان

  • 2017-02-05 16:18:29

چشم اندازشگفت انگیز کینتامانی

 

کوه های آتشفشان منطقه کینتامانی :

 

 

اگر قصد سفر به بالی را دارید بهتر است کمی با جاذبه های دیدنی بالی  و روستای کینتامانی و جاذبه های دیدنی آن آشنا شوید .

Kintamani   روستایی در لبه غربی اندونزی است ، و از دهانه گونانگ باتور در بالی، بزرگتر است .

در جاده شمال به جنوب کینتامانی  روستای  Penelokan  به عنوان  محل توقف برای دیدن منطقه گونانگ باتور استفاده میشود ، در کینتامانی ،  دریاچه بسیار دیدنی باتور در میان دو آتشفشان كینتامانی و گونانگ به چشم می خورد ، جالب است بدانید که این دو آتشفشان هنوز فعال

بوده و بومیان این منطقه از گدازه ها و سنگهای سرد شده این آتشفشان برای ساخت منازل خود استفاده میکنند.

Kintamani بیش از 1000سال به  pura tuluk biyus معروف است و دلیل نام گذاری آن این است که اهالی کینتامانی هر ساله به اجرای مناسک صلح در کنار کوه batur میپردازند .

دراین منطقه از شمال شرق بالی نزدیک دهانه کوه Batur،  مجموعه ای از روستاها  قرار دارند ،این روستاها عبارتند از :   Penelokan، Toya Bungkah، Batur، Kedisan، Abung، Songan  و Kintamani  ، ولی در مجموع  این منطقه از شمال شرق بالی

به نام Kintamani  معروف است .

روستاهای Kintamani، Batur و Penelokan در لبه دهانه باتور 1500 متر بالاتر از سطح دریا  قرار گرفته اند و چشم انداز های بی نظیری از آتشفشان فعال کوه Batur و دریاچه  آرام  و ساکت باتور ، ارائه میدهد .

روستای Toyo Bungkah پایین تر از لبه دریاچه است .

کینتامانی  خانه Pura Ulun Danu Batur،  یکی از معابد اصلی و کلیدی  بالی که  در کنار دریاچه و آتشفشان باتور است ، میباشد .

مردم این منطقه بالی بسیار سنتی هستند و همیشه با نهایت احترام در معابد و همچنین زمین های کشاورزی خود راه میروند و نکته دیگر اینکه زن های منطقه باید پاهای خود را تا زانو بپوشند  .

مردم این منطقه بسیار گرم و دوستانه هستند و زمانی که بازدید کنندگان به این منطقه شگفت انگیز آنها احترام نشان میدهند آنها بسیار لذت میبرند .


 

 

اقلیم :


شرایط جوی در ارتفاعات  کوه های بالی 15 درجه خنکتر از دمای پایین کوه و نزدیک ساحل است و این کاهش دما در شب ببیشتر میشود همچنین آب و هوای بالی اغلب ابری ، همراه با باران های آرام میباشد که توصیه میشود یک ژاکت یا لباس پشمی در روز و پس از غروب همراه خود داشته باشید .


چشم اندازشگفت انگیز کینتامانی :

 


اطراف دریاچه باتور در روستای Penelokan : این چشم انداز زیبا جاذبه اصلی برای گردشگران  را فراهم کرده که چشم انداز شگفت انگیزی به دریاچه و کوه باتور و دهانه وسیع آتشفشانی را ایجاد کرده که برای عکاسی فرصتهای بسیاری را بوجود آورده .

اما سعی کنید صبح زود در این منطقه ی فوق العاده حضور داشته باشید تا نظم و مدیریت بی نظیر ابرها را  قبل از بهم پیوستن ببینید .بسیاری از گردشگران ، کوهنوردی کوتاهی را بسوی قله باتور انجام میدهند  تا طلوع آفتاب را از بالای کوه و از ورای آتشفشان با عظمت ببینند.

درشمال غرب این دهانه یکی از معابد مهم در بالی بنام Pura Ulun Danau Batur ، یا تیرتا  قرار دارد .

این معبد یکی از قدیمی ترین معابد بالی است که بر روی خط الراس دهانه آتشفشان قرار دارد و در سال 1926 پس از یک فوران آتشفشان  کوه باتور بازسازی شد .

تعداد زیادی از زیارتگاه ها  در این معبد وجود دارد ، که عمومأ بازدید کنندگان ،  حیاط داخلی معبد را به دلیل اینکه  تمامی زیارتگاهها به شکل زیبایی در آنجا  مسقف شده برای بازدید انتخاب میکنند .

برخی ازخدایان همچون الهه دریاچه و Ida Batara Dewi Ulan Danau که به عنوان خدای کنترل آب و سیستم آبیاری بالی میباشد  در این معبد قرار گرفته اند .

کاهنه باکره  ای به نمایندگی از الهه Ida Batara Dewi Ulan Danau، در معبد تیرتا ساکن است و  24 کشیش که از پسران جوان انتخاب شده اند برای محافظت از  طول عمر الهه در معبد میباشند  و این موضوع  نشان دهنده ی اهمیت بسیار زیاد  آب و آبیاری در روستای سنتی  Culuture میباشد .

تصاویر پایین ، بخشی از  زیبایی های شگفت انگیز این معبد را نشان میدهد : 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به هنگام بازگشت از این منطقه نیز گردشگران  فرصت بازدید از مزارع و باغات ادویه بالی را داشته و حتی در این مزارع نیز میتوانید گرانترین قهوه جهان را موسوم به کوپی لوآک که محصول پستانداری خارق العاده به همین نام میباشد را بنوشید البته اگر مایل باشید که حدود 130 دلار بابت یک قهوه  هزینه کنید .

 

 

 

 

 

 

 

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

CAPTCHA Image

نظرات